Floristický servis

01.10.2018

Floristický servis jako služba zákazníkovi je v současnosti spojen s výzdobou komerčních prostorů jako jsou například hotely, restaurace, kanceláře apod. Dále s výzdobou společenských a firemních akcí (např. plesy, firemní večírky, jednání atd.). V poslední době se však čím dál častěji provádí i v soukromých interiérech a exteriérech.

Floristický servis může zahrnovat pravidelné dodávky květin a květinových aranžmá, pravidelně měněné sezónní dekorace, výsadby hrnkových rostlin, a to jak v interiéru, tak i v exteriéru. Nedílnou součástí je i květinový servis, který spočívá v péči o hrnkové rostliny, nebo výsadby hrnkových rostlin. Tento servis může být jednorázový, nebo pravidelný.

Vliv floristického servisu na člověka a jeho prostředí

Člověk v dnešní době tráví až 90 % svého času v uzavřeném prostoru. Proto se snaží obklopovat zelení, a to formou hrnkových či řezaných rostlin a tím nahradit chybějící kontakt s přírodou. Toto počínání má za následek, že lidé, kteří se takto obklopují rostlinami jsou méně náchylní k nemocem, jsou výkonnější a odolnější proti stresu.

Je dokázáno, že rostliny působí jako živé čističky vzduchu. Snižují koncentraci oxidu uhličitého, prachu a dalších škodlivých látek. Dále zvyšují vzdušnou vlhkost.

Prostředí s rostlinami má také vliv na psychiku člověka. Je dokázáno, že rostliny podněcují kreativitu a koncentraci.

Z toho všeho vyplývá, jak jsou rostliny v našem okolí důležité. Proto neváhejte a využijte naší nabídky floristického servisu. Připravíme Vám servis přímo na míru.